• .
  • .
  • .
  • .
  • .

Yeni Ford Transit ailesi Transit Custom ile genişliyor

Dünya lansmanı Birmingham Ticari Araçlar Fuarı’nda yapılacak olan Yeni Transit Custom, 2012 yılı içerisinde Avrupa ve diğer global pazarlarda piyasaya sunulacak. Ford’un tamamen yenilenen kompakt orta ticari araç neslini temsil eden Yeni Transit Custom, şık ve modern dış tasarımı, binek otomobil benzeri iç bölümü ve üstün sürüş özellikleriyle Ford’un müşteri kitlesini önemli ölçüde artıracak. Sınıf lideri yük taşıma yeteneğine sahip Transit Custom, ayrıca üstün fonksiyonellik, efsane olmuş Transit dayanıklılığı ve sınıfının en iyi yakıt tüketimiyle birlikte düşük kullanım maliyeti de sunuyor olacak.

Ford Otosan tarafından geliştirilen ve Gölcük’te üretilecek olan Transit ailesinin en yeni ürününün dünya lansmanının İngiltere gibi ticari araç pazarının lokomotifi olan bir ülkede yapılmasından gurur duyduklarını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford’un tamamen yeni bir segmente giriş yapmasına vesile olan Tourneo Custom konseptinin ardından Transit Custom ürünümüzü de dünya kamuoyu ile paylaşıyoruz. Türk mühendis ve işçilerinin emeğinin geçtiği yeni ürünlerimiz hem Ford Otosan hem de Türkiye’yi gururlandırmaya devam ediyor. 2011 yılını ticari araçta yatırım yılı olarak açıklamıştık ve meyvelerini görmenin ötesinde artık müşterilerimizin beğenisine sunuyor olmaktan mutluyuz. Yeni Transit ailesi, 46 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Ford Otosan, Ford dünyasının ticari araç üssü olmaya devam edecek. Yeni Transit ailesi, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda geliştirildi ve sahip olduğu teknolojik özelliklerle sınıfının çıtasını yükseltmeye devam ediyor,” dedi.

Kombi ve Kombi Van versiyonları ile hem yük hem de personel taşıması yapan kullanıcıların beklentilerini karşılayan Yeni Ford Transit Custom, Van versiyonunun fonksiyonelliğiyle de profesyonellerin ihtiyaç duydukları verimli yük taşıma özelliklerine sahip olacak. Transit Custom ilk etapta kısa şasi olarak 4.97 metre ve orta şasi olarak da 5.34 metre uzunluğunda versiyonlar ile sunulacak. Böylece müşteriler kendilerine en uygun yük alanını seçebiliyor olacaklar.

 

 

Kaynak: www.ford.com.tr

Efsanevi Transit sağlamlığı ve paranın karşılığını verme özelliklerini sürdüren Transit Custom, sınıf lideri yük taşıma kapasitesinin yanı sıra etkileyici dayanıklılık ve düşük kullanım maliyetiyle de ticaret hayatının vazgeçilmezi olacak. 600-1.400 kg arası yük taşıma seçenekleri sunan Transit Custom, mühendislik ve geliştirme yönetimi Ford Otosan Gebze Mühendislik Merkezi tarafından yapılan yeni nesil global Duratorq önden çekişli motorlarla donatılacak. Ford’un ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorun geliştirilmiş 100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonları, yüksek tork ve iyi tepki verme özellikleri sunacaklar.

Transit Custom’ın sürücüler için çekiciliği, Ford’un binek otomobil ailesinde bulunan ve müşteriler tarafından beğenilen dinamik özellikler ve performansla daha da artacak. Süspansiyon bileşenleri ile direksiyon sisteminin dikkatli bir şekilde ayarlanması, çok daha iyi sürüş konforu sağlanmasının ötesinde daha hassas ve çevik bir kullanım elde edilmesine yardımcı oluyor. Yeni Ford Focus gibi, Transit Custom’da da en yeni nesil Elektronik Denge Programı (ESP) teknolojisi, Dinamik Tork Kontrolü özelliğiyle birlikte daha iyi aktarma ve denge sağlıyor.

Yolcu korumasını en üst düzeye çıkarmak ve rijit bir gövde elde etmek için kullanılan ultra yüksek güçte bor çeliği, Transit Custom’la birlikte bir Transit’te ilk kez kullanıyor. Toplamda gövdenin yüzde 40′ından fazlasında yüksek ve ultra yüksek güçte çelik kullanılarak üst düzeyde çarpışma koruması sağlayan güçlü ve hafif bir gövde elde edildi. Transit Custom, gelişmiş emniyet kemeri sistemine ilave olarak ön havayastıkları ve ön perde havayastıkları ile koltuklara entegre edilmiş yan havayastığı opsiyonları da sunuyor.

Ford Otosan tarafından Kocaeli’nde üretilecek olan Transit ailesinin daha büyük ve daha çok yük taşıyabilen modelleri 2012 yılı içerisinde dünya kamuoyu ile paylaşılmış olacak. Bu modeller Kuzey Amerika da dahil bütün dünyada yaygın olarak satılacak ve ayrıca arkadan itiş özelliğine de sahip olacaklar. Yeni Transit Custom’ın üretimi 2012 ortalarında Ford Otosan Kocaeli fabrikasında başlayacak ve yılın sonlarına doğru da piyasaya sunulmaya başlanacak.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :